Cwaniak z flipem. To nie mogło się udać. Odcinek czterdziesty siódmy.
 
Piętrowy segment w okolicach Warszawy. Pierwotnie kupiony od dewelopera jako nieruchomość inwestycyjna pod szybką sprzedaż.
Czyli coś, czego należy się poważnie obawiać i porządnie sprawdzać.
 
🔹 Problem
Problemy, po około roku użytkowania nieruchomości, pojawiły się w takiej ilości, że inwestorzy poprosili o pomoc.
Problemem było wszystko, bo sprzedający chciał szybko i tanio. Wszystko zrobił byle jak i z byle jakich materiałów. Byle się chociaż przez chwilę trzymało.
 
🔹 Diagnoza
Sprzedający wyburzył ścianki działowe, ale zapomniał o wyrównaniu podłóg. Panele może były i piękne, ale z czasem zaczęły się w nich wyłamywać zamki.
Główny zawór wody został zabudowany płytami G/K i rurą kanalizacyjną i nie dało się go zamknąć. I jak tu wymienić choćby kran?
 
Rura doprowadzająca gaz do piecyka została schowana pod zabudową G/K bez możliwości przeprowadzenia kontroli szczelności instalacji gazowej.
Balkon ze źle wykonaną hydroizolacją, niszczejąca cementowa płyta dociskowa i przerdzewiałe obróbki blacharskie.
Kabiny prysznicowe źle obsadzone i przeciekające, a same łazienki bez hydroizolacji.
 
Brak wentylacji na poddaszu powodował skraplanie się i zamarzanie pary wodnej na oknach połaciowych i na ścianach. Dodatkowo para wodna skrapla się w rurze wentylacyjnej łazienki i wlewa się z powrotem przez elektryczny wentylator z powrotem do łazienki.
 
Brak odpowietrzenia instalacji kanalizacyjnej. Spuszczenie wody w toalecie powoduje zasysanie wody z syfonów i zaciąganie gazów z kanalizacji.
 
Źle wykonana zabudowa sufitów podwieszanych na poddaszu, która ma być barierą przeciwogniową dla palnej konstrukcji dachu. Powinna być wykonana z dwóch warstw płyt o podwyższonej odporności na ogień + warstwy wełny mineralnej. A jest tylko jedna warstwa.
 
🔹 Rozwiązanie
Rozwiązanie podpowiadamy w kolejności, jak wyżej:
 
– panele do zdjęcia, a cała podłoga do wyrównania
– przebudowanie instalacji wod-kan
– instalacja gazowa do odkrycia
– skucie płyty dociskowej balkonu i wykonanie całości poprawnie
– skucie okładzin ceramicznych w łazienkach i zrobienie wszystkiego poprawnie
– wykonanie poprawnie wentylacji poddasza i ocieplenia budynku
– wykonanie odpowietrzenia kanalizacji
– poprawne wykonanie przeciwpożarowej zabudowy sufitów podwieszanych
 
🔹 Finał
Finał odbędzie w sądzie. Przewidujemy, że będzie dłuższa batalia sądowa ze sprzedającym, ponieważ idzie w zaparte, a próba kontaktu kompletnie nic nie dała. Podejrzewamy, że będzie zwlekał tak długo, jak tylko się da, żeby w ostateczności z kolejnego flipa spłacić inwestorów. A inwestorzy potrzebują odzyskać te pieniądze, żeby można było doprowadzić ich segment do stanu używalności.
Cwaniak wiedział, jak przygotować nieruchomość, żeby zachwycić inwestorów. I niestety trzeba mu przyznać, że doskonale rozpracował ich emocje.
 
Good price! Only for you! Only today my friend!

🔹

Skontaktuj się z nami!

https://www.linkedin.com/company/normatyw/