Profesjonalista mówi krótko! #2 Posłuchaj, zanim coś ocieplisz.
 
🔹
Dzisiaj krótka porada od naszego specjalisty od termomodernizacji budynków. Grzegorz Sil to nasz ekspert w tej dziedzinie!
 
🔹
Cieszymy się, że namówiliśmy go do pierwszego merytorycznego wystąpienia w mediach społecznościowych! Grzegorz, gratulujemy Ci pierwszego takiego wystąpienia! :).

🔹
Uważamy, że nie można takiej wiedzy chować, tylko trzeba się nią dzielić!
Tym bardziej, że coraz więcej budynków przechodzi termomodernizacje.
 
🔹
A teraz merytorycznie
Do termomodernizacji wykorzystujemy elewacyjną wełnę mineralną lub styropian o oznaczeniu EPS70. Jest to styropian o mniejszej gęstości od tego, który wykorzystujemy pod posadzki (od EPS 100) ponieważ nie musi przenosić tak dużych obciążeń.
 
🔹
A dlaczego w filmie mówimy nie o samym styropianie, tylko o tym, czy ściana jest równa?

Wyobraźcie sobie, że przeprowadzacie termomodernizację budynku. I na tą okazję kupiliście odpowiednią ilość styropianu o grubości 20 cm.

I zaczęliście go przyklejać.

I po chwili dochodzi do Was, że elewacja wygląda jak nierówne płytki chodnikowe, bo styropian nie układają się równo. Sam widziałem elewacje, w których różnica poziomu dochodziła nawet do 15 cm! W takiej sytuacji trzeba w niektórych miejscach zamiast planowanego styropianu o grubości 20 cm przyklejać styropian o większej grubości lub ręcznie dopasowywać jego grubość.


Wcześniejsze sprawdzenie równości ściany pozwoli Wam na lepsze zaplanowanie pracy i przygotowanie takich materiałów, które Wam ją ułatwią.
🔹
Na co trzeba uważać?
Uważajcie na “fachowców” którzy w sytuacji zderzenia z nierówną powierzchnią mówią, że wyrównają ją klejem. I kleją WIELKIE placki które mają ją wyrównać.

Ale kleju nie może być więcej niż 1 cm!

Grubsza jego warstwa spowoduje, że styropian nie będzie się trzymał ściany i za chwilę będziecie mieli duży kłopot!