Profesjonalista mówi krótko! #1 Posłuchaj, zanim coś zmalujesz.
 

🔹

My wiemy, że profesjonalista może mówić też długo, ale tym cyklu filmów będzie mówił krótko. 

🔹

I będą to krótkie porady. Będą to odpowiedzi na pytania, które zawsze na jakimś etapie remontu czy wykończenia wnętrza się pojawiają.

🔹

Przy okazji dodamy, że pomysł na tą serię pojawił się, kiedy zastanawialiśmy się jak przedstawić wszystkich kolegów ze stowarzyszenia. Ponieważ chcielibyśmy, żeby dzielili się z Wami swoją wiedzą. I pomyśleliśmy, że skoro nasz Prezes odważył się pokazać przed kamerą, chociaż bardzo się przed tym bronił, to chyba reszta zespołu też może spróbować!  

🔹

No i spróbowali. Chociaż niełatwo było ich do tego przekonać! 

🔹

A na pierwszy ogień poszedł Krzysztof Chojnacki, nasz specjalista i ekspert od suchej zabudowy, metod szpachlowych i malowania, który niejedno widział i niejedno dobrze zrobił!

🔹

Krzysztof Chojnacki, gratulujemy Ci Twojego pierwszego nagrania w mediach społecznościowych i liczymy na więcej! 

🔹

A teraz merytorycznie.

Nie zawsze przed malowaniem trzeba usuwać stare powłoki malarskie. Jeżeli stara farba trzyma się dobrze, to po co ją usuwać? Po płacić za dodatkową robotę lub poświęcać czas na robienie czegoś, czego robić nie trzeba?

🔹

Żeby sprawdzić, czy stara farba trzyma się dobrze czasem wystarczy tylko dobra taśma malarska.

🔹

Dodamy na koniec, że nie dotyczy to farb klejowych. Te usuwamy zawsze!      

🔹

A jeżeli macie jakieś pytania lub kłopoty, to nie wahajcie pytać! Coś na pewno doradzimy. Choć nie obiecujemy, że będzie to krótko, jak na tym filmie. Ale przecież nie o to chodzi, żeby było krótko, tylko dobrze.