Profesjonalista mówi krótko! #4 Posłuchaj, zanim wyremontujesz.

🔹

Dziś o poradę zapytaliśmy naszego eksperta i rzeczoznawcę WIIH, specjalistę od remontów trudnych i starego budownictwa – Zbigniewa Podkańskiego.

To duża przyjemność, że możemy Wam przedstawić Zbyszka, który po raz pierwszy zgodził się na występ przed kamerą! Wiedza i doświadczenie Zbyszka są ogromnym wsparciem dla całego naszego zespołu, zatem chcielibyśmy, abyście i Wy mieli możliwość z niej skorzystać.

🔹

A teraz merytorycznie:

Odziedziczyliście w spadku stary budynek, a może kupiliście dom, który lata świetności ma już za sobą i trzeba go wyremontować, żeby mieszkać w nim bezpiecznie i komfortowo. Zanim zaprosicie ekipę remontową i przystąpicie do planowania remontu, należy poprosić eksperta o wydanie opinii o stanie technicznym budynku. Aby mieć pełen obraz stanu faktycznego, pierwszym krokiem, jaki należy wykonać, jest zrobienie odkrywki, żeby dokonać właściwej oceny.

🔹

Stary budynek to często zagadka przed remontem. Dopóki nie sprawdzimy tego, co mamy zakryte nie dowiemy się, ile będzie nas kosztował taki remont.

Może być też tak, Wasze, że marzenia o niedrogiej i łatwej w utrzymaniu posadzce z terakoty rozbiją się o strop Kleina 😉

🔹

Tak zwane przedwojenne budynki po powojennych przeróbkach pełne są niespodzianek

  • Fasety pod sufitem kryją kable, które nie wiadomo co łączą i dokąd idą.
  • Rury z wodą prowadzą do sąsiadów.
  • Kable miedziane łączone są z aluminiowymi.
  • Pierwotnie położone deski podłogi zakryte są płytami wiórowymi, płytkami PCV i linoleum.
  • Pozornie ładne tynki wapienne są w połowie odparzone.
  • Parkiet pod wykładzinami wygląda jak podłoga starego warsztatu.
  • A pod parkietem zamiast wylewki mamy drewniane legary i murowaną z cegieł płytę stropową na stalowych dwuteownikach kątownikach, a pomiędzy legarami popiół, piach i żwir.
  • Pozornie solidne stropy okazują się połączeniem drewnianych belek i trzciny schowanych pod wapiennymi tynkami
Czyli najpierw niszczymy, żeby później móc coś zbudować!