To bzdura, jeżeli ktoś Wam wmawia, że pod płytkami, na niestabilnym podłożu (np. podłodze) wystarczy zatopić w kleju siatkę elewacyjną, żeby je wzmocnić i aby płytki nie pękały lub nie wykruszały się fugi.
 
🔹
 
Siatka elewacyjna nie wzmacnia podłoża pod płytkami! A nasz Prezes nie ustrzegł się drobnej wpadki na sam koniec filmu, może nikt nie zauważy.
 
🔹
Wracając do tematu, żeby płytki nie pękały, warto trzymać się normatywnych zasad. Na przykład nie kłaść płytek ponad liniami dylatacji bez wcześniejszego przygotowania podłoża. A jeżeli podłoże jest niestabilne, należy je wcześniej wzmocnić. Inaczej płytki będą pękać i trzeba będzie całą pracę wykonać na nowo.
 
🔹
 
Siatka elewacyjna służy przede wszystkim do wzmacniania tzw. warstwy zbrojonej izolacji termicznej elewacji np. styropianu pod tynkiem, przed jego uszkodzeniami mechanicznymi i odkształceniami. Poza tym, wydaje nam się, że temat jest na tyle obszerny, że zasługuje na osobnego posta (lub jak niektórzy mówią osobny post).
 
🔹
 
Nie dajcie się pseudofachowcom! Ich wygoda, mniejszy nakład pracy i pozornie krótszy czas realizacji nie sprawią, że efekt ich pracy się Wam spodoba. Wręcz przeciwnie!
 
🔹
 
Jeżeli potrzebujecie dodatkowych wyjaśnień, pytajcie!
 
 
🔹
 

Stowarzyszenie Normatyw rekomenduje wyłącznie normatywne praktyki budowlano-remontowe.

Stowarzyszenie Normatyw zachęca do praktycznego stosowania zawartych na stronie www normatywnych informacji i dobrych normatywnych praktyk.

🔹

Skontaktuj się z nami!

https://www.linkedin.com/company/normatyw/